Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Odroczenie prowadzenia ewidencji uproszczonych faktur w formie paragonów

Oprócz zmiany w zakresie przesunięcia prowadzenia ewidencji w nowych strukturach JPK_VAT wprowadzono także czasowe (do 31 grudnia 2020r.) wyłączenie z tych struktur uproszczonych faktur, czyli paragonów z NIP nabywcy wystawionych na kwotę nieprzekraczającą 450 zł (albo 100 euro).
Autor:

W wyniku nie końca zrozumiałych posunięć legislacyjnych przepisy wyłączające obowiązek zostały wprowadzone de facto na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2020r. Oznacza to, że w tym okresie nie trzeba będzie wykazywać w rejestrze VAT faktur uproszczonych (tzn. paragonów uznanych za fakturę) - pod warunkiem, że paragony te będą ujęte
w raporcie kasowym.

Wprowadzona zmiana zrodziła problem w zakresie ewidencjonowania faktur uproszczonych do końca czerwca 2020r. – z uwagi na techniczną trudność wyodrębnienia faktur uproszczonych, które różnią się od zwykłych paragonów
w zasadzie tylko wskazanym NIP nabywcy. Dodatkowo brak jest możliwości ujawnienia w ewidencji VAT oraz pliku JPK_VAT  danych nabywcy innych niż NIP.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right