Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Kompleksowy outsourcing usług księgowych

Ponad dwie dekady specjalizacji w zakresie zgodności podatkowej i księgowości

Usługi księgowe

Współczesny outsourcing usług księgowych oznacza nie tylko doradztwo, ale przede wszystkim partnerstwo. To funkcja dalece wykraczająca poza tradycyjną rolę księgowego. Właśnie dlatego nasi eksperci łączą wiedzę merytoryczną z nowoczesną technologią. Kiedy jest taka potrzeba, nie boimy się przejąć odpowiedzialności, wchodząc w rolę np. project managera, kontrolera finansowego, doradcy podatkowego czy biznesowego. W KR Group przejmujemy pełną odpowiedzialność za procesy księgowe, podatkowe i sprawozdawcze. Współpracujemy z międzynarodowymi firmami o dużym wolumenie transakcji, złożonymi procesami raportowania i kontrolingu, jednocześnie jesteśmy partnerem księgowym dla spółek rozpoczynających swoją działalność: szybko rosnących start-upów czy firm stawiających pierwsze kroki w ramach ekspansji zagranicznej w Polsce, Rumunii, Czechach, Węgrzech czy Słowacji. Zakres usług zawsze dostosowany jest do indywidualnej sytuacji naszego klienta.

Dla kogo?

Specjalizujemy w obsłudze księgowej podmiotów inwestujących w nieruchomości komercyjne oraz projekty z branży energii odnawialnej (farmy wiatrowe, farmy fotowoltaiczne). Świadczymy także usługi księgowe dla krajowych i globalnych sieci handlowych, firm technologicznych (IT/ICT), platform e-commerce oraz spółek z branży oil & gas.

Dlaczego warto?

Nasze zespoły eksperckie budujemy w oparciu o umiejętności oczekiwane od współczesnego księgowego.
Wiedza merytoryczna z zakresu rachunkowości i podatków
Znajomość współczesnych technologii
Doradztwo biznesowe i procesowe
experience_acc
Doświadczenie zawodowe z innych gałęzi biznesu
Zarządzanie projektami
Proaktywność i komunikacja
W ten sposób zapewniamy właściwą odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się sytuację biznesową, prawną i podatkową naszych obecnych i przyszłych klientów. Stawiamy na narzędzia, które umożliwiają zautomatyzowanie procesów, żeby główny punkt naszej pracy przesuwać w stronę zapobiegania ryzykom podatkowym, doradztwu i rozumieniu przedmiotu działalności klienta.

Nasza przewaga nad konkurencją:

Dlaczego warto wybrać KR Group?
 • Każdy z naszych klientów obsługiwany jest przez zespół doświadczonych księgowych wyspecjalizowanych w konkretnej branży.
 • Szukają Państwo dedykowanego zespołu z indywidualnym podejściem.
 • Chcą mieć Państwo pewność, że eksperci po stronie partnera księgowego nie będą ciągle się zmieniać i dobrze rozumieją Twoje oczekiwania.
 • Szukają Państwo zespołu zdolnego do niezakłóconego zamykania miesiąca i przygotowania pakietu konsolidacyjnego w krótkich terminach, tak aby dane księgowe rzeczywiście wspierały procesy decyzyjne i zarządcze.
 • Oczekują Państwo, żeby zespół rozumiał również potrzebę zamykania miesiąca/kwartału na „accrualach”.
 • Oczekują Państwo doradztwa w zakresie technologii i procesów księgowych.
 • Potrzebują zespołu księgowego pracującego po angielsku, w oparciu zarówno o lokalny GAAP (Ustawę o Rachunkowości), IFRS czy US GAAP.
 • Wchodzą Państwo na nowy rynek zagraniczny i potrzebują Państwo wsparcia w dokonaniu lokalizacji oraz dostosowaniu grupowego systemu ERP do lokalnych przepisów rachunkowych i podatkowych.
 • Potrzebują Państwo pogłębionej analityki i raportów zarządczych (w tym raportów cash-flow)
 • Szukają Państwo firmy księgowo-podatkowej, która z oczywistych rozwiązań (np. workflow czy automatyczne księgowanie wyciągów bankowych) nie robi wyjątkowych produktów.
 • Chcą mieć Państwo pewność co do miesięcznego kosztu obsługi tak, aby rozsądnie ująć go w rocznym budżecie, stawiając jednocześnie w centrum swoich potrzeb jakość obsługi i pewność rozliczeń.

Rola księgowego ewoluuje, a wraz z nią zmieniają się oczekiwania biznesu. Nie chowamy się za dokumentami księgowymi - szukamy partnerstwa z naszymi klientami tak, żeby w najlepszy sposób wykorzystać obecną digitalizację w podatkach, automatyzację procesów finansowo-księgowych czy operacji na scentralizowanych rejestrach danych. Śledzimy zmiany przepisów, trendy i wyprzedzamy sytuację. Dzisiejsza rola profesjonalnych usług księgowych, to przede wszystkim planowanie i zarządzanie ryzykiem rozliczeń podatkowych.

Tomasz Szwed
Chief Operating Officer
Tomasz_Szwed_cytat

Oferta KR Group

Prowadzenie ksiąg rachunkowych
Zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami podatkowymi i obowiązkami statutowymi
Sprawozdawczość finansowa, zarządcza i statystyczna
 • Prowadzenie ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości.
 • Sporządzenie polityki rachunkowości zgodnie z przepisami prawa i wymogami klienta.
 • Weryfikacja i klasyfikacja dokumentacji źródłowej.
 • Księgowanie dokumentów kosztowych i przychodowych zgodnie z wytycznymi klienta, tam gdzie jest to wymagane (np. centra kosztowe).
 • Nadzór nad wystawianiem faktur, weryfikacja ich poprawnego zapisu w księgach.
 • Prowadzenie rejestru środków trwałych i naliczanie amortyzacji.
 • Księgowanie transakcji z wyciągów bankowych i rozliczanie rozrachunków (należności i zobowiązania).
 • Przygotowanie formalnych dokumentów kompensat i potwierdzenia sald.
 • Przygotowanie przypomnień i wezwań do zapłaty.
 • Udzielanie informacji klientowi na temat sald poszczególnych kont.
 • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT, na podatek od nieruchomości i na inne podatki lokalne.
 • Sporządzanie innych raportów wymaganych przez instytucje państwowe i administracyjne (GUS, NBP, Intrastat).
 • Sporządzanie wymaganej prawem rocznej deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych wraz z załącznikami.
 • Reprezentowanie przed urzędami oraz w trakcie kontroli podatkowych.
 • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi przepisami oraz innych dokumentów księgowych, które związane są z zamknięciem roku finansowego.
 • Sporządzanie raportów zarządczych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) zgodnie z wytycznymi klienta według różnych standardów raportowania (IFRS, US GAAP, UK GAAP i FUND GAAP).
 • Sporządzanie raportów wymaganych przez instytucje państwowe (np. NBP, GUS, Intrastat).
 • Sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych i raportów zarządczych.
 • Przygotowanie i udzielanie wszelkich informacji i dokumentów biegłym rewidentom i innym organom badającym księgi rachunkowe klienta.

Kontakt

Chcesz wycenić wybraną usługę?

Wypełnij formularz, a my sporządzimy wstępną ofertę
Wycena usługi - dwa kroki

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenu