Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Zmiany w cenach transferowych: Porozumienie podatkowe i inwestycyjne, ORD-U, Sankcje w Kodeksie Karno- Skarbowym cz.3

W trzeciej części naszej serii, opisane zostały ostatnie zmiany zaproponowane w ramach projektu zwanego „Polskim Ładem” związane z tematem cen transferowych. Zmiany te dotyczą szeregu ustaw tj. Ustawy o PIT, Ustawy o CIT, Ordynacji Podatkowej, Kodeksu Karno-skarbowego.
Autor:
Piotr Skłodowski
Junior Transfer Pricing Specialist

Porozumienie podatkowe i porozumienie inwestycyjne

Projekt wprowadza pojęcie definicji porozumienia inwestycyjnego obok wprowadzonej już definicji porozumienia podatkowego; których definicje zawarte będą w ramach Ordynacji Podatkowej. Oba te rodzaje porozumień mają stanowić przesłankę, która nie pozwala na określenie przez organ podatkowy zobowiązania w przypadku i zakresie odpowiedniego porozumienia, w tym także w sprawach dotyczących cen transferowych.

ORD-U

Nowe zmiany zakładają w stosunku do obowiązków związanych ze składaniem formularza ORD-U  zniesienie obowiązku składania  tego formularza przez podmioty, które  składają formularz TPR i jednocześnie nie przeprowadzają transakcji innej niż transakcje kontrolowane z kontrahentami z rajów podatkowych.

Sankcje w Kodeksie Karno-Skarbowym

Projekt zakłada zmiany w zakresie sankcji karnych skarbowych dotyczących dokumentacji cen transferowych oraz formularza TPR. Podatnik będzie mógł podlegać stawce grzywny do 720 stawek dziennych w przypadku gdy nie przygotowuje dokumentacji cen transferowych lub formularza TPR. Natomiast sporządzenie dokumentacji cen transferowych lub formularza TPR po terminie będzie mogło nieść konsekwencje nawet do 240 karnych stawek dziennych.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right