Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Publikacje elektroniczne z niższą stawką VAT już w 2019?

2 października 2018 r. Rada ECOFIN przyjęła projekt zmian w Dyrektywie 2006/112/EC. Proponowane zmiany mają na celu umożliwić swobodę państwom członkowskim UE w podejmowaniu decyzji o obniżeniu stawek podatku VAT stosowanego dla publikacji elektronicznych (książek, gazet i czasopism) nawet do poziomu stawek stosowanych do publikacji w formie papierowej.
Autor:
Gerard Goliasz
Senior TAX Specialist

Zaproponowane zmiany w Dyrektywie 2006/112/EC mają obowiązywać w ciągu 20 dni od dnia publikacji zmian w dzienniku urzędowym UE.

Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów, podjęło już ono odpowiednie prace w wyżej wymienionym zakresie. Zmiany te mają wejść w życie najszybciej jak to będzie możliwe i prawdopodobnie zaczną obowiązywać już na początku 2019 r.

Dla przypomnienia, obecnie w Polsce książki w wersji elektronicznej (e-booki, audiobooki) opodatkowane są stawką podatku VAT w wysokości 23%, natomiast książki papierowe stawką VAT w wysokości 5 %.

Z projektem zmian można zapoznać się tutaj: https://www.consilium.europa.eu/media/36517/st12622-en18.pdf

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right