Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Numer EORI przepustką do wymiany handlowej z Wielką Brytanią

1 października Wydział Instrastat, Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie poinformował, że numery EORI nadane w Wielkiej Brytania będą ważne tylko do końca 2020 r.
Autor:
Gerard Goliasz
Senior TAX Specialist

Okres przejściowy pozwalający na prowadzeniu wymiany handlowej na obecnych zasadach obowiązuje do końca grudnia 2020 roku, czyli do momentu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Zmiany od 2021

Od 1 stycznia 2021 r. przedsiębiorcy chcący kontynuować obrót towarowy z Wielką Brytanią będą zobowiązani dopełnić nowych formalności celnych. W praktyce oznacza to, że każdy przedsiębiorca planujący obrót towarów z państwami spoza Unii Europejskiej (tzw. państwami trzecimi) zobowiązany będzie do posiadania numeru EORI.

Czym jest numer EORI?

Numer EORI stanowi podstawę przy składaniu zgłoszeń oraz deklaracji, jak i również przy dokonywaniu wszelkich innych formalności przed organami celnymi.

Brak numeru = brak wymiany handlowej

Każdy przedsiębiorca chcący kontynuować wymianę handlową z Wielką Brytanią musi wystąpić o nadanie numeru EORI, jeżeli go nie posiada. Jak czytamy w komunikacie:

‘’Z dniem 1 stycznia 2021 r. numery EORI nadane w Wielkiej Brytanii (rozpoczynające się literami GB) zostaną unieważnione. Podmioty posiadające taki numer, zamierzające dalej prowadzić działalność podlegającą formalnościom celnym, muszą uzyskać nowy numer EORI  w jednym z krajów członkowskich UE.’

Klientów decydujących się na kontynuowanie obrotu towarowego z Wielką Brytanią, zachęcamy do kontaktu z ekspertami naszej firmy – KR Group wspiera w uzyskaniu polskiego numeru EORI, ważnego w całej UE.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right