Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Zbliża się termin złożenia wniosku o zwrot VAT dla podmiotów zagranicznych

30 września 2022 r. mija termin składania wniosków o zwrot VAT podmiotom zagranicznym, poniesionego na terytorium Polski.
Autor:
Gerard Goliasz
Senior TAX Specialist

Prowadząc działalność gospodarczą, zdarza się często, iż ponosimy koszty na terytorium innych Państw, w tym podatku VAT. Polskie przepisy na zasadzie wzajemności w stosunku do państw spoza UE oraz dla wszystkich Państw UE, pozwalają na odzyskanie zapłaconego w Polsce podatku VAT. Dzieje się to pod pewnymi warunkami i jest wysoce sformalizowane.

Jeżeli jesteś zagranicznym przedsiębiorcą i poniosłeś w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą koszt podatku VAT w Polsce, pamiętaj że możesz go odzyskać. Nie czekaj i złóż wniosek o jego zwrot. Jeżeli napotkasz jakieś problemy, zwróć się do nas - z chęcią Ci pomożemy.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right