Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Łukasz Kempa

Tax Director

Doradca podatkowy, dyrektor działu Doradztwa Podatkowego w KR Group. Ekspert w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz opodatkowania międzynarodowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych w spółkach kapitałowych, w szczególności w podatku u źródła, zagranicznych spółek kontrolowanych, podatku od przerzuconych dochodów, w podatkach międzynarodowych, procedurach rozliczeń podatkowych i raportowania schematów podatkowych. Ma obszerne doświadczenie w pracy na rzecz klientów z branży logistycznej, paliwowej, deweloperskiej i finansowej.

Prowadzi projekty dotyczące:

  • strategii podatkowej i raportowania o realizacji strategii podatkowej,
  • bieżącego doradztwa podatkowego, w szczególności w obszarze CIT (przeglądy podatkowe, podatek u źródła - WHT, zagraniczne spółki kontrolowane, podatek od przerzuconych dochodów, działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, Polska Strefa Inwestycji);
  • doradztwa dla polskich i zagranicznych Klientów związanego z zachętami podatkowymi, takimi jak: działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, Polska Strefa Inwestycji.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor artykułów w prasie codziennej oraz artykułów w zagranicznej prasie specjalizacyjnej. Wykładowca akademicki.

Skontaktuj się ze mna, jeśli potrzebujesz wsparcia w:

Foto - Łukasz Kempa
l.kempa@krgroup.pl
(+48) 539 677 518

Powiązane artykuły

Więcej artykułów
5 grudnia 2023

Podatek minimalny – nowa wersja formularza CIT/M

1 grudnia 2023 r. Ministerstwo Finansów opublikowało nowy wzór formularza CIT/M, czyli informacji o wysokości minimalnego podatku dochodowego, będącej załącznikiem do deklaracji CIT-8 oraz CIT-8e.
22 listopada 2023

Wraca podatek minimalny

Od 1 stycznia 2024 r. wraca podatek minimalny od osób prawnych.
16 października 2023

Trwają prace nad Dyrektywą w sprawie podatku u źródła

Komisja Europejska pracuje nad Dyrektywą w sprawie szybszego i bezpieczniejszego mechanizmu ulg w nadmiernym podatku u źródła (tzw. Dyrektywa Faster).

Pozostali eksperci

Miłosz Saramak

Head of Marketing and Business Development

Monika Kanczkowska

Senior Tax Supervisor

Magdalena Jakubowska

Senior Tax Specialist

Gerard Goliasz

TAX Specialist
Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenu