Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Łukasz Kempa

Head of Tax Advisory, Tax Advisor

Doradca podatkowy, dyrektor działu Doradztwa Podatkowego w KR Group. Ekspert w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz opodatkowania międzynarodowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych w spółkach kapitałowych, w szczególności w podatku u źródła, zagranicznych spółek kontrolowanych, podatku od przerzuconych dochodów, w podatkach międzynarodowych, procedurach rozliczeń podatkowych i raportowania schematów podatkowych. Ma obszerne doświadczenie w pracy na rzecz klientów z branży logistycznej, paliwowej, deweloperskiej i finansowej.

Prowadzi projekty dotyczące:

  • strategii podatkowej i raportowania o realizacji strategii podatkowej,
  • bieżącego doradztwa podatkowego, w szczególności w obszarze CIT (przeglądy podatkowe, podatek u źródła - WHT, zagraniczne spółki kontrolowane, podatek od przerzuconych dochodów, działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, Polska Strefa Inwestycji);
  • doradztwa dla polskich i zagranicznych Klientów związanego z zachętami podatkowymi, takimi jak: działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, Polska Strefa Inwestycji.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor artykułów w prasie codziennej oraz artykułów w zagranicznej prasie specjalizacyjnej. Wykładowca akademicki.

Skontaktuj się ze mna, jeśli potrzebujesz wsparcia w:

Foto - Łukasz Kempa
l.kempa@krgroup.pl
(+48) 539 677 518

Powiązane artykuły

Więcej artykułów
14 maja 2024

Co w praktyce oznacza transakcja z rajem podatkowym?

Minister Finansów opublikował obwieszczenie z listą krajów i terytoriów, które nie zostały ujęte w „krajowym” wykazie krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.
26 kwietnia 2024

Znamy termin wejścia w życie obligatoryjnego KSeF!

Ministerstwo Finansów podało dziś nowy termin wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur.
25 kwietnia 2024

650 mln PLN „domiarów” w kontrolach podatku u źródła

Dane Ministerstwa Finansów dla Dziennika Gazety Prawnej potwierdzają, że kontrole w zakresie podatku u źródła (WHT) uznawane są za priorytetowe.

Pozostali eksperci

Miłosz Saramak

CEE Growth and Marketing Director

Monika Kanczkowska

Tax Supervisor, Tax Advisor

Gerard Goliasz

TAX Specialist
Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenu