Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Koniec ze stawką VAT 0% na podstawowe produkty spożywcze w Polsce

W komunikacie z 12 marca 2024 r. Ministerstwo Finansów ogłosiło, że obniżona stawka VAT dla podstawowych produktów spożywczych nie ulegnie przedłużeniu po 31.03.2024 r. Decyzja Ministerstwa Finansów została podjęta na podstawie ostatnich odczytów inflacji oraz przewidywaną dynamiką cen podstawowych produktów spożywczych objętych przejściową stawką VAT 0%. Przypomnijmy: Obniżona stawka VAT na podstawowe produkty spożywcze obowiązywała […]
Autor:
Gerard Goliasz
Senior TAX Specialist

W komunikacie z 12 marca 2024 r. Ministerstwo Finansów ogłosiło, że obniżona stawka VAT dla podstawowych produktów spożywczych nie ulegnie przedłużeniu po 31.03.2024 r. Decyzja Ministerstwa Finansów została podjęta na podstawie ostatnich odczytów inflacji oraz przewidywaną dynamiką cen podstawowych produktów spożywczych objętych przejściową stawką VAT 0%.

Przypomnijmy:

Obniżona stawka VAT na podstawowe produkty spożywcze obowiązywała od 01.02.2022 roku. Została wprowadzona przy odczycie inflacji za styczeń 2022 roku na poziomie 9,2% (r/r).

Pod koniec 2023r. Minister Finansów wydał rozporządzenie wydłużające do dnia 31 marca 2024 r. obniżoną do wysokości 0% stawkę VAT dla towarów spożywczych wymienionych w poz. 1-18 załącznika nr 10 do ustawy o VAT, innych niż klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w grupowaniu usługi związane z wyżywieniem (PKWiU 56).

Plik w formacie PDF do pobrania tutaj.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right