Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Od 1 sierpnia 2023 r. raportowanie krajowych schematów podatkowych znów stanie się obowiązkowe.

Już od 1 sierpnia 2023 r. raportowanie krajowych schematów podatkowych znów stanie się obowiązkowe. Jeżeli mają Państwo niejasność co do obowiązków MDR w swojej firmie - zapraszamy do kontaktu.
Autor:
Miłosz Saramak
Head of Marketing and Business Development

Przez ostatnie 3 lata (z uwagi na zagrożenie COVID-19) bieg terminów na raportowanie krajowych schematów podatkowych (dalej: MDR) został zawieszony do 30. dnia następującego po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego. W tym czasie znacząca część firm mająca wyłącznie transakcje krajowe odłożyła ten obowiązek w oczekiwaniu na zakończenie stanu zagrożenia epidemiologicznego.

WAŻNE: Od 1 lipca 2023 r. odwołany został stan zagrożenia epidemicznego, a co za tym idzie - od 1 sierpnia 2023 r. raportowanie krajowych schematów podatkowych znów stanie się obowiązkowe.

Zachęcamy Państwa do wykonania przeglądu swoich transakcji (za okres ostatnich 3 ostatnich lat) w celu ustalenia zakresu swoich obowiązków MDR i podjęcie odpowiednich działań raportowych.

Jakie są konsekwencje niedopełnienia obowiązku?

W przypadku nieprzekazania właściwemu organowi informacji o schemacie podatkowym albo przekazania informacji po terminie na podmiot może nałożona zostać kara grzywny do 720 stawek dziennych, czyli ponad 28 mln złotych!

Ponadto, w przypadku skazania za przestępstwo skarbowe w związku z naruszeniem przepisów o raportowaniu schematów podatkowych sąd może orzec o zakazie prowadzenia określonej działalności gospodarczej.

Jeżeli mają Państwo niejasność co do obowiązków MDR w swojej firmie, proponujemy krótką telekonferencję, w trakcie której porozmawiamy o tym, co praktycznie oznacza obowiązek raportowania MDR w Państwa firmie, i podpowiemy, w jaki sposób realnie zabezpieczyć swoją firmę przed skutkami ewentualnej kontroli ze strony organów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Miłoszem Saramakiem (m.saramak@krgroup.pl).

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right