Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Monika Goździewska

Senior VAT Manager

Specjalistka z zakresu podatku VAT, w szczególności VAT compliance - wsparciu w procesach rozliczania podatku od towarów i usług. Z KR Group związana od 2009 r. Od ponad 12 lat świadczy usługi dla zagranicznych podmiotów zarejestrowanych dla celów podatku VAT w Polsce. Kieruje 4 zespołami operacyjnymi, które łącznie opiekują się około 150 klientami. Posiada szerokie doświadczenie w profesjonalnym wsparciu klientów z różnych branż, w tym: automotive, farmaceutycznej, a także spożywczej.

Prowadzi projekty dotyczące:

  • strategii rozwoju pionu VAT Compliance;
  • zapewnienia najwyższej jakości dostarczanych usług VAT compliance;
  • automatyzacji, uproszczeń oraz standaryzacji narzędzi i procesów wspierających VAT compliance;
  • prawidłowego i kompleksowego raportowania rozliczeń podatku VAT przez podmioty polskie i zagraniczne zarejestrowane w Polsce dla potrzeb VAT;
  • analizy złożonych schematów podatkowych podmiotów już zarejestrowanych do VAT, jak również planujących działalność gospodarczą w Polsce;
  • analizy i zarządzania ryzykiem podatkowych w zakresie VAT;
  • wsparcia klientów w obsłudze VAT compliance, reprezentacji przed organami podatkowymi.

Autorka licznych artykułów o tematyce VAT oraz VAT compliance.

Foto - Monika Goździewska
m.gozdziewska@krgroup.pl
(+48) 22 511 56 24

Powiązane artykuły

Więcej artykułów
28 września 2023

Stałe miejsce prowadzenia działalności (FE) a KSeF

Pomimo licznych głosów krytycznych, ustawodawca nie wycofał się z obowiązkowego objęcia Krajowym Systemem e-Faktur (KseF) podatników zagranicznych posiadających na terytorium Polski stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (FE).
6 września 2023

Doprecyzowanie przepisów w zakresie wystawiania faktur zaliczkowych od 1 września

Podatnicy VAT nie mają już obowiązku wystawienia faktur zaliczkowych, jeżeli całość lub część zapłaty otrzymali w tym samym miesiącu, w którym dokonali czynności, na poczet których ją otrzymali – tak wynika z obowiązującego od 1 września art. 106b ust. 1a ustawy o VAT.
23 sierpnia 2023

Sukces Zespołu VAT Compliance

Kilka ostatnich lat przyniosło podatnikom VAT prowadzącym swoje biznesy w Polsce rewolucję technologiczną. Musieliśmy dostosować nasze systemy do zmieniającej się rzeczywistości prawnej, a rozliczenia VAT zaczęły wiązać się z daleko idącą automatyzacją.

Pozostali eksperci

Gerard Goliasz

TAX Specialist

Karolina Pisarek

Junior VAT Manager

Beata Burdzińska

VAT Supervisor

Paulina Kicińska

VAT Supervisor
Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenu