Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

31 grudnia 2022 coraz bliżej – coraz mniej czasu na dokumentację cen transferowych…

Już wkrótce upływa termin na przygotowanie lokalnej dokumentacji cen transferowych.
Autor:
Olga Kucewicz
Junior TAX Manager

Już wkrótce, bo 31.12.2022 r. - upływa termin na przygotowanie lokalnej dokumentacji cen transferowych dla wszystkich zobowiązanych ustawowo podmiotów, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.  Dodatkowo, podmioty te zobowiązane są wysłania do Szefa KAS deklaracji TPR i złożenia do właściwego Urzędu Skarbowego – oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych, podpisanego zgodnie z reprezentacją Spółki.

Kary i sankcje za niedopełnienie obowiązków z zakresu cen transferowych są dość dotkliwe, a odpowiedzialność karna skarbowa związana z TPR spoczywa również na członkach zarządu.

Zbliżający się nowy rok jest czasem, w którym warto również rozważyć weryfikację/aneksowanie umów.  Transakcje między podmiotami powiązanymi na nierynkowych warunkach – mogą skutkować dodatkowymi sankcjami podatkowymi nałożonymi na Spółkę.

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right