Zapraszamy do kontaktu:(+48) 22 113 14 51

Preferencje podatkowe dla osób pomagającym Ukrainie

Obowiązujące przepisy umożliwiają odliczenie od podatku określonych darowizn przekazywanych w formie pieniężnej oraz rzeczowej, których wartość odlicza się od podstawy opodatkowania.
Autor:
Ewa Janas
Junior TAX Consultant

W przypadku osób fizycznych odliczenie to może wynieść maksymalnie do 6% dochodu, natomiast w przypadku osób prawnych maksymalnie do 10% dochodu.

Z preferencji mogą skorzystać osoby, które przekazują darowizny m.in. na działalność pożytku publicznego, a także dawcy krwi i osocza, którym przysługiwałby ekwiwalent z tytułu przekazania określonej ilości krwi.

W Ministerstwie Finansów trwają również prace, które mają umożliwić obywatelom Ukrainy zwolnienie z podatku od spadków i darowizn, jak również zwolnienie z podatku dochodowego świadczeń uzyskiwanych przez obywateli Ukrainy od zwykłych osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Dodatkowo Ministerstwo Finansów pracuje nad wprowadzeniem możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków przeznaczonych na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych na terytorium Ukrainy.

Więcej szczegółów na ten temat: https://www.gov.pl/web/finanse/pomoc-ukrainie-z-preferencjami-podatkowymi

Skrócony formularz
Zamów poradę online

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

usersearthmagnifiercrossmenuarrow-right