KR GROUP

Doradztwo podatkowe

Dostarczamy klientom podstaw do podjęcia decyzji w zakresie zarządzania, finansów i podatków, wspieramy przy wyborze optymalnej opcji zapewniając pełne wdrożenie wybranego rozwiązania. Oferujemy doradztwo strategiczne, zarządzanie projektami jak również bieżące wsparcie w realizowaniu codziennych obowiązków finansowych i podatkowych przedsiębiorstwa.

Działając w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech zapewniamy szeroką gamę usług podatkowych dla firm zainteresowanych inwestycją na tych rynkach.

Ulgi na innowacje

Polski system podatkowy oferuje kilka ulg mających zachęcić przedsiębiorców do podejmowania działań rozwojowych. Ulga Innovation Box oraz CIT estoński są ulgami o charakterze dochodowym, natomiast ulga badawczo-rozwojowa i najmłodsza ulga na robotyzację (przynajmniej w dotychczasowych założeniach) – kosztowym.

W przypadku IP Box oraz ulgi B+R warto przyjrzeć się możliwym scenariuszom stosowania:

1. zastosowanie wyłącznie ulgi B+R;
2. zastosowanie wyłącznie 5-procentowego opodatkowania na zasadzie IP BOX;
3. zastosowanie zarówno ulgi B+R, jak i preferencji IP BOX – podatnik nie może jednak „łączyć” ich w odniesieniu do tego samego dochodu, tj. nie może skorzystać z ulgi B+R, obliczając podstawę opodatkowania z art. 24d ustawy o CIT (odpowiednio art. 30ca ustawy o PIT). Innymi słowy w tym samym roku podatkowym podatnik może zastosować ulgę B+R oraz IP BOX wobec różnych kategorii dochodu (B+R wobec dochodu opodatkowanego na zasadach ogólnych oraz IP BOX wobec dochodu z kwalifikowanego IP).

W przypadku CITu estońskiego, ulgi tej nie można stosować jednocześnie z IP Box ani z ulgą B+R. co wynika bezpośrednio z ustawy o CIT.
Katarzyna_team
Katarzyna Adamowicz
Head of Tax
t: (+48) 22 262 81 29
@ k.adamowicz@krgroup.pl

Sprawdź nasze ulgi podatkowe

Zweryfikuj, która ulga jest najlepszą odpowiedzią na potrzeby Twojego biznesu 
i skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twoją sytuację oraz wesprzemy Cię 
w procesie implementacji wybranych rozwiązań do rozliczeń w Twojej firmie.
element_slider
Największa konkurencja występuje między IP BOX a CIT-em estońskim, ponieważ obie zachęty skupiają się na dochodowej stronie stymulacji rozwojowej działalności podatnika. Największe powiązanie istnieje natomiast między ulgą IP BOX oraz ulgą B+R. Najmniejszym zagrożeniem dla popularności IP BOX jest prawdopodobnie ulga na robotyzację. Przewidywania te zweryfikować może tylko czas.
Katarzyna Adamowicz
Head of Tax
Katarzyna_render_v1

Aktualności

IP BOX dla sektora gamingowego w Polsce
Rynek gier w Polsce z każdym rokiem przybiera coraz większe rozmiary. Jego wartość wyliczana jest na miliardy złotych. Sama firma CD-Project Red, gigant branży gamedev, wyceniana jest na 36 mld zł. Stale rozwijająca się technologia, wzrost liczby konsol oraz łatwy dostęp do urządzeń sprawiają, że rynek gier z całą pewnością będzie rósł w siłę. Co
Czy CIT estoński i IP BOX idą w parze?
Ustawodawca od kilku lat - z mniejszym lub większym sukcesem – próbuje „ulżyć” przedsiębiorcom w ich niedoli podatkowej. W jednym miejscu lekko poluzuje więzy fiskalne, w innych nieco zaciśnie. Najbardziej głośnymi i doniosłymi projektami obniżenia podatków są wprowadzana w roku 2019 instytucja IP BOX, oraz obecnie hucznie zapowiadany Estoński podatek dochodowy. Firmy z branży badawczo-
Estoński CIT
Projekt ustawy wprowadzający tzw. Estoński CIT, czyli alternatywę dla klasycznego rozliczenia, trafił do prekonsultacji. Zamierzeniem Ministerstwa Finansów jest ułatwienie podmiotom budowy kapitału, dzięki wewnętrznym funduszom. Docelowo CIT Estoński ma uodpornić przedsiębiorstwa na ewentualne kryzysy, pomóc w zwiększeniu liczby miejsc pracy i produktywności, a w efekcie przyczynić się do wzrostu konkurencyjności polskich firm. Zgodnie z propozycją

Chcesz wycenić wybraną usługę?

Wypełnij formularz, a my błyskawicznie sporządzimy wstępną ofertę.
  • - Wybierz państwo -
  • Polska
  • Czechy
  • Węgry
  • Rumunia
- Wybierz państwo -
Pole wymagane
Pole wymagane
Firma / Instytucja
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Miejscowość
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Stanowisko
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Imię
Pole wymagane
Pole wymagane
Nazwisko
Pole wymagane
Pole wymagane
Telefon (z numerem kierunkowym)
Pole wymagane
Pole wymagane
Adres email
Pole wymagane
Pole wymagane
Wpisz treść wiadomości...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Administratorem danych osobowych jest KR GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane przetwarzamy, aby skontaktować się z Tobą, odpowiedzieć na wysłane do nas zapytanie lub przygotować wstępną ofertę. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów oraz podejmowanie działań zmierzających do zawarcia i wykonania umowy. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści Twoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się pod linkiem: Polityka prywatności.

Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji? 
Sprawdź kontakt do poszczególnych biur w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej.
Copyright © 2021 KR Group