skip to Main Content
baner_final
Handel detaliczny

Handel detaliczny

Zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej, poprawa wyników finansowych, wymagają od właścicieli i operatorów sklepów oraz sieci detalicznych elastyczności i szybkiego reagowania na zmiany.

Dzięki wieloletniej obsłudze firm z tej branży przez doświadczony zespół ekspertów – księgowych, doradców podatkowych, prawników – znamy od podszewki specyfikę handlu detalicznego. Wiemy co i dlaczego jest najważniejsze.

Poza standardowymi usługami posiadamy także dedykowane rozwiązania dla branży handlu detalicznego.

 • Szybka i sprawna weryfikacja dokumentów generowanych w sklepie w trakcie sprzedaży detalicznej z dokumentacją magazynową 
  Wsparcie dla wewnętrznych kontrolerów w sklepie w zarządzaniu procesem optymalizacji ze szczególnym uwzględnieniem kontroli nad środkami pieniężnymi, które przechodzą pomiędzy:
  • sklepem, w którym są środki bieżące i środki w sejfie oczekujące na przekazanie konwojentom lub stanowiące część pogotowia gotówkowego,
  • konwojentami dostarczającymi je do banku,
  • bankiem.
 • Doradztwo podatkowe 
  Wyspecjalizowani doradcy podatkowi zweryfikują prawidłowość wypełnienia dokumentów zwrotu/wymian/uznanych reklamacji/pomyłek pracowniczych. Proponujemy konkretne rozwiązania dopuszczalne pod względem podatkowym tak, by ograniczyć utratę środków wynikającą z nieprawidłowego zabezpieczenia dokumentacji do korekty pomniejszającej podatek VAT należny i podatek CIT. Dodatkowo oferujemy usługi tax compliance i planowania podatkowego dla franczyzobiorcy i franczyzodawcy.
 • Wyjaśnianie wątpliwości i zastrzeżeń urzędów skarbowych
  Oferujemy wsparcie w kontaktach z urzędami skarbowymi w wyjaśnianiu wszystkich specyficznych dla sklepów sytuacji – m.in. pierwotnej i ponownej rejestracji kas fiskalnych. Pomagamy w przypadku nieoczekiwanych sytuacji np. zapełnienia pamięci kasy, przygotowania wniosków o odczyt oraz konieczności jej prawidłowej utylizacji.
 • Bieżąca pomoc i szkolenia dla pracowników sklepów – niezakłócone funkcjonowanie sklepu 
  Zapewniamy helpdesk w sytuacjach standardowych problemów technicznych związanych z błędnymi lub nieprawidłowymi procesami rejestracji transakcji. Możemy udzielać rad na bieżąco, nawet w chwili, gdy klient sklepu oczekuje przy kasie. Oprócz tego szkolimy i wdrażamy do swoich zadań nowych pracowników sklepów.

Sprawdź także inne sektory:

Nieruchomości komercyjne | IT | Energetyka odnawialna
Sprzedaż wysyłkowa | Specjalne strefy ekonomiczne

Anita Supel

Accounting Director

T: (+48) 22 262 81 51
@: a.supel@krgroup.pl

Anita_Supel

Anita Supel

Accounting Director

T: (+48) 22 262 81 51
@: a.supel@krgroup.pl

Back To Top